Úvod Makarská riviéra

Makarská riviéra

Makarská rivéra je oblast ve střední Dalmácii pod monumentálními štíty pohoří Biokovo, s nímž patří k nejvýznamnějším chráněným oblastem, a to v celosvětovém měřítku. Slunečné podnebí, překrásné oblázkové pláže, křišťálově čisté moře a nádherná příroda činí z této oblasti velmi populární turistickou destinaci. Původně rybářské vesničky se postupem času měnily na vyhledávaná turistická letoviska, která neztratila nic ze svého dalmatského půvabu a přitom poskytují veškerý komfort pro báječnou dovolenou. Makarská riviéra je díky členitému pobřeží rájem pro potápění a šnorchlování. Tato oblast každý rok naláká více a více návštěvníků. Stačí jedna návštěva a tuto oblast si zamilujete i Vy.

1234

...

INTERNET ZDARMA V CHORVATSKÝCH LETOVISCÍCH

Od 1. července 2013 je na celém chorvatském pobřeží spuštěno 269 bezplatných přípojných bodů na internet (tzv. hotspot nebo Wi-fi internet zdarma). Ministerstvo na tento program vyčlenilo více jak 5 milionů Kč a zároveň program bezplatného internetu obhajuje tím, že je důležité, aby Chorvatsko sledovalo trendy západní Evropy a zpříjemňovalo dovolenou a cestování turistům.

wifiPrimárně by měl být internet zdarma dostupný v chorvatských letoviscích na Istrii, v oblasti Kvarneru a severní Dalmácie. Ve střední Dalmácii by se pak mělo jednat zatím o nejvyhlášenější střediska (Makarská riviéra apod.). Internet zdarma by měl být dostupný v blízkosti náměstí, promenád, autobusových nádrží, trajektových terminálů a veřejných pláží. K připojení nebude potřeba jakékoliv heslo.

Tato zpráva potěší všechny turisty, kteří vlastní nové “chytré” mobilní telefony, díky kterým budou moci zdarma posílat své fotografie na Facebook, komunikovat s přáteli přes email apod. Navíc je tato služba velmi vhodná, pokud si budete plánovat například výlet do okolí apod. Zdarma se tak budete moci připojit k internetu a snadno si najdete informace. Samozřejmě se lze připojit také s pomocí notebooku nebo tabletu.

Kompletní seznam tzv. free Hotspot na chorvatském pobřeží (seznam obsahuje města, kde je internet zdarma zřízen plus počet free Wi-fi hotspotů): http://levnedochorvatska.cz/aktuality/internet-zdarma-v-chorvatskych-letoviscich-free-hotspot/