Promajna - CK KALOUSEK & WILLIAMS a.s.
Užijte si krásnou dovolenou 2023 v Promajně na Makarské riviéře v Chorvatsku. Ať už chcete jet na dovolenou autobusem nebo vlastní dopravou, nabízíme nejlepší ubytování v pokojích, studiích a apartmánech.

více informací o lokalitě

Možnosti ubytování v Promajna

Promajna - moderní turistické letovisko Makarské riviéry, které se nachází na úpatí pohoří Biokovo, cca 4 km jižně od Bašky Vody a 6 km severně od Makarské. Promajna je ideální místo pro klidnou dovolenou, zvláště vhodné pro rodiny s malými dětmi díky překrásné oblázkové pláži s pozvolným vstupem do moře, která je lemována vysokými borovicemi poskytující stín. V těsné blízkosti pláže se lze občerstvit v několika plážových barech, restauracích a stáncích s rychlým občerstvením. Čisté moře, vzduch a udržované okolí jsou hlavní charakteristiky Promajny. Každého návštěvníka tohoto letoviska nadchne pohled z moře či z pláže na impozantní panorama pohoří Biokovo, které se tyčí nad celou Makarskou riviérou. Promajna obdržela několik cen za jedno z nejupravenějších míst na Jadranu – „Modrou květinu“.

Letovisko má všechny základní turistické služby – poštu, obchody, turistické centrum, směnárnu. V místních restauracích nabízejí gastronomické speciality dalmatské i mezinárodní kuchyně. Během léta jsou v Promajně pořádány tzv. Rybářské večery s živou hudbou a dobrým jídlem.
Na své si přijdou i vyznavači vodních sportů – potápění, vodní skútry, šlapadla, čluny, nafukovací skluzavky na vodě – to vše je možné v Promajně vyzkoušet.
První zmínky o Promajně se datují od 17. století, kdy vznikla jako rybářská a zemědělská osada. Název vznikl z přírodního úkazu - nezvykle rychlého východu slunce, které vychází zpoza vysoké hory nad osadou později, než v okolních lokalitách. Rychlý východ slunce a s ním spojené oteplení způsobuje přeměnu - Promajna.