Drvenik - CK KALOUSEK & WILLIAMS a.s.
Menší příjemné letovisko Drvenik je přibližně 8km jihovýchodně od Živogošće a leží na Makarské riviéře. Je rozděleno na dvě částí a to Donja Vala (Dolní zátoka) a Gornja Vala (Horní zátoka), která je menší a klidnější. Vzdálenost mezi nimi je jen několik minut chůze.

více informací o lokalitě

Ubytování v blízkosti Drvenik


Městečko je lemováno pohořím Rilić, které je pokračováním Biokova. Je zde také významný trajektový přístav, odkud jezdí trajekty na ostrovy, jako jsou Hvar, Korčula aj. Je zde vše, co je potřeba pro klidnou dovolenou. Nachází se tu malý supermarket, pošta a mnoho restaurací s nabídkou místních specialit, které stojí za to vyzkoušet. V okolí se pěstuje převážně vinná réva a olivovníky. Nejhezčí koupání nabízejí zátoky Donja Vira a Gornja Vira. Zdejší pláže tvoří oblázky a písek a jsou lemovány borovými háji. Vstup do moře je pozvolný. Další menší pláže se nacházejí i v okolí. Jedná se spíše o klidnější destinaci, proto bohatý noční život nelze čekat. Pro akčnější večery je možné zajet do okolních měst. Jsou zde dobré podmínky pro potápění. V místní půjčovně si lze zapůjčit třeba čluny, skútry, kajaky, šlapadla, vodní lyže anebo si domluvit jízdu na banánu.
Zřícenina opevněné protiturecké věže tzv. kula, pochází ze 17. století a najdete ji na návrší severně od Drveniku. Kostel sv. Jiřího se nachází v podhorské části městečka. Jedná se o gotický, později zbarokizovaný kostel s vezděnými náhrobními kameny. V horách nad obcí se také zachovaly pozůstatky původní občiny. Vede do těchto míst i značená turistická stezka, tamní stavby jsou trvale neobydlené.