Drvenik - CK KALOUSEK & WILLIAMS a.s.
Menší příjemné letovisko Drvenik je přibližně 8km jihovýchodně od Živogošće a leží na Makarské riviéře. Je rozděleno na dvě částí a to Donja Vala (Dolní zátoka) a Gornja Vala (Horní zátoka), která je menší a klidnější. Vzdálenost mezi nimi je jen několik minut chůze.

Městečko je lemováno pohořím Rilić, které je pokračováním Biokova. Je zde vše, co je potřeba pro klidnou dovolenou. Nachází se tu supermarket, pošta a mnoho restaurací s nabídkou místních specialit, které stojí za to vyzkoušet. V okolí se pěstuje převážně vinná réva a olivovníky. Nejhezčí koupání nabízejí zátoky Donja Vira a Gornja Vira. Zdejší pláže tvoří oblázky a písek a jsou lemovány borovými háji. Vstup do moře je pozvolný. Další menší pláže se nacházejí i v okolí. Jsou zde dobré podmínky pro potápění. V místní půjčovně si lze zapůjčit třeba čluny, skútry, kajaky, šlapadla, vodní lyže.

více informací o lokalitě

Možnosti ubytování v Drvenik

Zřícenina opevněné protiturecké věže tzv. kula, pochází ze 17. století a najdete ji na návrší severně od Drveniku. Kostel sv. Jiřího se nachází v podhorské části městečka. Jedná se o gotický, později zbarokizovaný kostel s vezděnými náhrobními kameny. V horách nad obcí se také zachovaly pozůstatky původní občiny. Vede do těchto míst i značená turistická stezka, tamní stavby jsou trvale neobydlené.

Drvenik294764