Brist - CK KALOUSEK & WILLIAMS a.s.
Brist je malé půvabné letovisko rozprostírající se na Makarské riviéře pod svahy pohoří Rilić leží nedaleko od známého městečka Gradac.

více informací o lokalitě

Ubytování v blízkosti Brist


Nádherné pobřeží s menšími zátočinami vás uchvátí. Pláže jsou tvořeny oblázky, které jsou typické pro Makarskou riviéru, a je tu pozvolný vstup do vody. Proto je tato destinace často navštěvována rodinami s dětmi. Jsou zde dobré podmínky pro vodní sporty, ale těšit se můžete i na fotbal, volejbal, basketbal, cyklistiku aj. Jedná se o klidné letovisko.
Na pobřeží jsou dochované různé části barokních domů, také tu najdete novorománský farní kostel, u něhož stojí pomník básníka fra Andriji Kačiće-Miošiće a dílo Ivana Meštroviće. V přilehlé osadě Kašić jsou pozůstatky kostela sv. Margarity a v těsné blízkosti měl rodný dům významný chorvatský básník fra Kačiće-Miošiće, který se narodil na začátku 18. století. Z domu zbyly dnes už jen pozůstatky. Samotný název města je odvozený od stromu „jilmu“ a datuje se, že to bylo přibližně okolo roku 1571, ale městečko je ještě o něco starší, což dokazují archeologické nálezy.
K dispozici tu jsou restaurace nabízející místní speciality, které stojí za to ochutnat, a market.