Šibenik - CK KALOUSEK & WILLIAMS a.s.
Úchvatné historické město Šibenik se rozprostírá v Severní Dalmácii kolem Šibenického zálivu, do kterého se vlévá řeka Krka. Propojení s otevřeným mořem zajišťuje hluboký a úzký průliv sv. Antonína.

více informací o lokalitě

Ubytování v blízkosti ŠibenikMilovníky cyklistiky zaujme nádherná cyklistická stezka napříč pohádkovou přírodou. Je to jak oblíbené turistické středisko, tak i důležitý dopravní uzel pro silniční dopravu, železniční spoje a nachází se tu i přístaviště pro trajekty a lodní dopravu. Městská pláž Banj je 5 minut pěšky z centra. Je tvořena oblázky a je zde k dispozici spousta aktivit pro děti i pro nadšence do sportu. Známou pláží, která se nachází na konci průlivu sv. Antonína, je Jadrija. Tvoří ji písek a drobné oblázky, zastínění zajišťuje z části borový háj. Hotelový komplex nedaleko centra zajistí spoustu zábavy. Jsou zde písečné pláže a velký aquapark Dalmatia. V létě se tu koná Mezinárodní dětský festival, kde se děti mohou zúčastnit her, divadelních vystoupení, pořadů a soutěží. Pro dospělé jsou tu k dispozici různé bary a kluby. V centru Šibeniku je Akvárium a terárium Šibenik, kde jsou k vidění ryby, obojživelníci i plazi. Šibenik má velmi dobré podmínky pro vodní sporty: potápění, jachting zapůjčení kajaků nebo člunů aj. Vyzkoušet si můžete dokonce bungee jumping, paintball, horolezectví a jeskyňářství. Stezky v okolí zaručí krásnou projížďku na kole nebo příjemnou procházku. Najdete tu cukrárny, kavárny a restaurace nabízející místní speciality, které stojí za to vyzkoušet.
V Šibeniku se nachází opravdu hodně historických památek. Velkou atrakcí, díky které si zachovalo město historický nádech, jsou tři pevnosti stojící nad městem. Jedná se o pevnost sv. Michala, Barone a sv. Mikuláše. Katedrála sv. Jakuba je skutečně krásná stavba z pozdního středověku nacházející se na náměstí. Velkou zajímavostí jsou zdejší kostely. Je jich dohromady 24 a 12 z nich slouží k náboženským účelům. Další památky, které stojí za navštívení jsou například: palác Foscolů, palác Oriniů a palác Madonićů (všechny z 15.-16. století), renesanční radnice ze 16. století, Biskupský palác z 15. století, Mořská brána, Knížecí palác, kde najdete Muzeum města Šibenik.
První zmínky o městě jsou z 2. poloviny 11. století, kdy jej chorvatský král Krešimir IV. založil. V 15. století město získala Benátská republika. Bylo důležitým centrem renesance a humanismu. Po Benátkách se ujalo správy Rakousko-Uhersko. Po 2. světové válce Šibenik náležel sjednocené Jugoslávii. V letech 1991 a 1992 značnou část města zničili útoky krajinských Srbů z důvodu válečného konfliktu na Balkánu. Škody jsou dnes už opraveny. Roku 1993 Šibenik patří pod správu Chorvatska.