Úvod Podgora

Podgora

Chor map

 

Oblíbené, rušné a jedno z nejhezčích letovisek Makarské riviéry se nachází přímo pod nejvyšším vrcholem pohoří Biokovo - hory Svatý Jure. Podgora Vás zláká především svou přírodní krásou a nádhernou oblázkovou pláží, která se táhne od městečka Čaklje až po letovisko Tučepi. Pláž Centar byla v roce 2012 vyznamenána Modrou vlajkou pro nejčistší pláže. Pláže v Podgoře jsou poměrně úzké a během hlavní sezony bývají zaplněné. Naopak v červnu nebo září, kdy už má moře, vzhledem k poloze Podgory, příjemnou teplotu, je zde turistů o něco méně.

Dominantou tohoto velmi vyhledávaného letoviska je památník postavený jako symbol vzniku námořního loďstva a znázorňuje obrovské křídlo racka. Promenáda táhnoucí se podél moře je lemovaná vzrostlými palmami a je zde spousta stylových restaurací a barů. Během léta se v Podgoře koná řada kulturních akcí a festivalů. Nejznámější je slavnost v polovině srpna v den svátku svatého Vincenta, patrona města. Oblíbené jsou rovněž rybářské večery s živou dalmatskou hudbou.

V letovisku najdete také půjčovnu aut, motorek a kol, vodní sporty (potápění, vodní lyžování, windsurfing, veslování), směnárnu, tenisové kurty, fotbalové a volejbalové hřiště, minigolf a možnost řady fakultativních výletů do okolí. Národní park Biokovo nabízí mnoho možností výletů do přírody. Letovisko doporučujeme všem, kteří upřednostňují rušnější místo se spoustou zábavy a sportovního vyžití.

12361b2b3b4b

 

 

 

 

 

 

...

INTERNET ZDARMA I V PODGOŘE !!!

wifiOd 1. července 2013 je na celém chorvatském pobřeží spuštěno 269 bezplatných přípojných bodů na internet (tzv. hotspot nebo Wi-fi internet zdarma). Primárně by měl být internet zdarma dostupný v chorvatských letoviscích na Istrii, v oblasti Kvarneru a severní Dalmácie. Ve střední Dalmácii by se pak mělo jednat zatím o nejvyhlášenější střediska (Makarská riviéra, včetně Podgory apod.). Internet zdarma by měl být dostupný v blízkosti náměstí, promenád, autobusových nádrží, trajektových terminálů a veřejných pláží. K připojení nebude potřeba jakékoliv heslo.