Úvod Destinace Česká republika Nejkrásnější místa jižních…

Nejkrásnější místa jižních Čech

0
Jižní Čechy
květen 2021dnídopravastravacena zájezdulast minutefirst minuterezervace
13.05. (čt) - 16.05. (ne)4 dnysnídaně4 999 Kč 4 749 KčKalkulace a rezervace

Cena zahrnuje

  • * dopravu autobusem
  • * 3x ubytování v hotelu nebo penzionu
  • * 3x snídani
  • * služby průvodce
  • NÁSTUPNÍ MÍSTA: Rychnov nad Kněžnou - Vamberk - Ústí nad Orlicí - Česká Třebová - Litomyšl - Vysoké Mýto - Chrudim (nebo Holice) - Pardubice - Hradec Králové - Praha.

Cena nezahrnuje

  • * vstupné

Program zájezdu

1. den:odjezd v brzkých ranních hodinách.
Tábor – prohlídka historického centra města spojeného se slavnou husitskou minulostí, zdobené štíty měšťanských domů, pomník Jana Žižky, gotická radnice, Husitské muzeum, táborské středověké podzemí.
Vodní zámek Červená Lhota – jeden z nejkrásnějších pohádkových zámků v České republice se zámeckým parkem s renesanční kaplí Nejsvětější Trojice, možnost projížďky loďkou okolo zámku.
2. den:Hluboká nad Vltavou - prohlídka neogotického zámku připodobňovaného k anglickému hradu Windsor s rozsáhlým parkem z poloviny 19. století. Zámek disponuje 140 místnostmi a 11 věžemi.
České Budějovice – procházka historickým centrem města s čtvercovým náměstím s podloubím a barokní kašnou, renesanční Solnice, Černá věž s vyhlídkou.
3. den:Zlatá koruna – bývalý královský cisterciácký klášter postavený v gotickém a barokním stylu, největší kostel jižních Čech, expozice klášterní školy, mnišské cely a jídelny.
Český Krumlov - prohlídka historické části města s křivolakými uličkami, malebnými štíty měšťanských domů, impozantní zámek a věž tyčící se nad řekou Vltavou.
Holašovice (UNESCO) – vesnička s unikátním souborem budov ve stylu tzv. selského baroka ze 70. let 19. století, holešovické „stonehedge“ - megalitický kruh z obřích kamenů.
4. den:Třeboň – město vyhlášené svými rybími specialitami, návštěva renesančního zámku s parkem, procházka po hrázi rybníka Svět k impozantní Schwarzenbergské knížecí hrobce.
Jindřichův Hradec – prohlídka historického centra ležícího mezi řekou Nežárkou a rybníkem Vajgar.
Návrat ve večerních hodinách.

Číslo zájezdu: 31CR531C

Česká republikaČeská republika
Délka zájezdu: 4 dny
Doprava: autokarem
Strava: snídaně
Ubytování: hotel
Cena od: 4 749
Původní cena od: 4 999
Sleva 5%: -250