Úvod Destinace Česká republika Památky a příroda středních…

Památky a příroda středních Čech

Tento zájezd již nenabízíme.

Cena zahrnuje

  • * dopravu autobusem
  • * 2x ubytování v hotelu nebo penzionu
  • * 2x snídani
  • * služby průvodce
  • NÁSTUPNÍ MÍSTA: Rychnov nad Kněžnou - Vamberk - Ústí nad Orlicí - Česká Třebová - Litomyšl - Vysoké Mýto - Chrudim (nebo Holice) - Pardubice - Hradec Králové - Praha.

Cena nezahrnuje

  • * vstupné
  • * komplexní pojištění vč. storna zájezdu 63 Kč/dospělá osoba, 42 Kč/dítě do 18 let

Program zájezdu

1. den:odjezd v brzkých ranních hodinách.
Okoř – zřícenina hradu z 13. století s pozdně gotickým opevněním, torzo věže, ruiny raně gotické kaple.
Lidice – návštěva památníku připomínajícího obec Lidice, která byla v roce 1942 vypálena nacisty po atentátu na říšského protektora Reinharda Heydricha.
Křivoklát – prohlídka jednoho z nejvýznamnějších a nejstarších hradů v České republice zbudovaného Přemyslovci. V minulosti sloužil jako reprezentační sídlo českých králů nebo státní vězení, ve kterém pobýval i císař Karel IV.
2. den:Karlštejn - prohlídka nejznámějšího českého hradu založeného roku 1348 Karlem IV. jako místo k uložení říšských korunovačních klenotů a sbírek svatých relikvií, ale také jako místo vhodné k odpočinku a rozjímání.
Koněpruské jeskyně - nejdelší jeskynní systém v České republice, jehož celková délka přesahuje 2 km, zpřístupněná trasa je dlouhá 620 m. Unikátní jsou krápníkové útvary připomínající růžičkovou kapustu.
Velká Amerika – procházka okolo bývalého vápencového lomu nazývaného „český Grand Canyon“. Zatopený lom je asi 800 m dlouhý, 200 m široký a až 100 m hluboký a na jeho dně se nachází 2 propojená jezírka s průzračnou vodou.
3. den:Mníšek pod Brdy, barokní areál Skalka – poutní místo s kostelíkem sv. Máří Magdaleny. Procházka po naučné stezce s křížovou cestou s kapličkami. Od kostelíka je krásný výhled na město i jeho okolí.
Zámek Dobříš – malebný rokokový zámek s přilehlým parkem s bohatou květinovou výzdobou.
Národní hřebčín Kladruby nad Labem – návštěva jednoho z nejstarších hřebčínů na světě založeného roku 1579. Nejstarší původní české plemeno koní – kůň starokladrubský se zde chová více než 400 let.
Návrat ve večerních hodinách.

Číslo zájezdu: 31CR532C

Česká republikaČeská republika
Délka zájezdu: 3 dny
Doprava: autokarem
Strava: snídaně
Ubytování: hotel
Cena od: 3 609
Původní cena od: 3 799
Sleva 5%: -190