Úvod Destinace Maďarsko Termální lázně a léčivá…

Termální lázně a léčivá jeskyně Tapolca

0
01 02 03 04 05 06 07
Tento zájezd již nenabízíme.

Cena zahrnuje

  • * dopravu autobusem
  • * 2x ubytování v hotelu Pelion**** (2 - 3 lůžkové pokoje)
  • * 2x polopenzi (snídaně i večeře bufet)
  • * neomezený vstup do hotelového wellness a fitness
  • * vstup do krasové jeskyně (pondělí - sobota 13 - 18 hod.)
  • * zapůjčení županu
  • * technický doprovod
  • NÁSTUPNÍ MÍSTA: Rychnov nad Kněžnou - Kostelec nad Orlicí - Týniště nad Orlicí - Hradec Králové - Pardubice - Chrudim nebo Holice - Vysoké Mýto - Ústí nad Orlicí - Česká Třebová - Svitavy - Brno.

Cena nezahrnuje

  • * komplexní cestovní pojištění vč. storna zájezdu 120 Kč/dospělá osoba, 96 Kč/dítě do 18 let

Lázně Tapolca se nachází na západním okraji Balatonské vrchoviny cca 10 km od jezera Balaton. Město jeskyň a vod Tapolca leží mezi čedičovými kopci posetými vinicemi, které rodí ta nejlepší balatonská vína. Největší turistickou atrakcí města je Jezerní jeskyně, která byla již roku 1982 vyhlášena mimořádně chráněným přírodním výtvorem. Mezi další zajímavosti patří Mlýnské jezero, kde pramení teplé prameny a Muzeum vína. Město Tapolca je slavné díky své léčivé jeskyni. Pod hotelem Pelion**** se nachází krasová jeskyně se speciálním mikroklimatem s léčivými účinky. Vhodná je zejména pro pacienty trpící chorobami dýchacích cest, astmatiky a alergiky. Vysoká vlhkost, bezprašné prostředí, ticho, pološero a trvalá teplota (14-16 °C) mají léčivé a uklidňující účinky.

Hotel Pelion**** v centru města Tapolca obklopený krásným parkem se nachází nad léčivou jeskyní. S jeskyní je hotel přímo propojen krytou chodbou. Hotelové bazény jsou napouštěné termální vodou z vlastní studny, navrtané v hotelovém parku. Naleznete zde venkovní a vnitřní termální bazény (33 – 37°C) s atrakcemi, chrliči, vířivkami a protiproudy i saunový svět. Termální voda tryská z vrtu hloubky 224 m. Voda obsahuje vápník, hořčík, uhlovodík, siřičitan a minerální látky. Termální voda je vhodná na revmatické a pohybové onemocnění, chronické zánětové onemocnění páteře a kloubové onemocnění, revma vazivové tkáně, následné ošetření po zlomeninách, úrazech, a po operacích pohybového ústrojí.

Program zájezdu

1. den:odjezd v ranních hodinách, příjezd do termálních lázní Tapolca kolem 14. hodiny, ubytování, koupání nebo procházka po městečku, večeře.
2. den:snídaně, celodenní volno, koupání v hotelových termálních bazénech, návštěva krasové jeskyně, večeře.
3. den:snídaně, předání pokojů, koupání. Odjezd odpoledne, návrat do ČR v nočních hodinách.

Číslo zájezdu: 31HG524C

MaďarskoMaďarsko
Délka zájezdu: 3 dny
Doprava: autokarem
Strava: polopenze
Ubytování: hotel
Cena od: 4 369
Původní cena od: 4 599
Sleva 5%: -230