Úvod Destinace Česká republika Lázeňský trojúhelník

Lázeňský trojúhelník

Tento zájezd již nenabízíme.

Cena zahrnuje

  • * dopravu autobusem
  • * 2x ubytování v hotelu nebo penzionu
  • * 2x snídani
  • * služby průvodce
  • NÁSTUPNÍ MÍSTA: Rychnov nad Kněžnou - Vamberk - Ústí nad Orlicí - Česká Třebová - Litomyšl - Vysoké Mýto - Chrudim (nebo Holice) - Pardubice - Hradec Králové - Praha.

Cena nezahrnuje

  • * vstupné
  • * komplexní pojištění vč. storna zájezdu 63 Kč/dospělá osoba, 42 Kč/dítě do 18 let

Program zájezdu

1. den:odjezd v brzkých ranních hodinách.
Lázně Kynžvart – lázeňské město rodu Metternichů, prohlídka náměstí s historickou radnicí a kostelem sv. Markéty, léčebný dům Orlík, klasicistní zámek s anglickým parkem, několika rybníky a romantickými stavbami.
Mariánské lázně – prohlídka architektonického skvostu s typickými lázeňskými domy, hotely a kolonádami. Centrem lázeňského života je novobarokně secesní kolonáda z roku 1889 se zpívající fontánou. Návštěva parku Boheminium s miniaturami neznámějších českých památek.
2. den:Františkovy lázně – malebné město s řadou empírových a klasicistních budov uprostřed krásných parků a lesoparků vzniklo roku 1793 z nařízení císaře Františka I. Nejznámějším symbolem Františkových lázní je socha malého chlapce s rybou, o které se traduje, že žena, která se dotkne jeho levého palce na noze do roka a do dne otěhotní.
Loket – malebné městečko s barokním sloupem Nejsvětější Trojice na náměstí, řadou historických měšťanských domů a pozůstatků hradeb. Srdcem městečka je středověký královský hrad ležící na skalním ostrohu obklopený z 3 stran řekou Ohří. Jako malý chlapec zde byl vězněn budoucí císař Karel IV.
3. den:Karlovy Vary – prohlídka lázeňského města založeného císařem Karlem IV. roku 1350 s řadou historických staveb, lázeňských domů a krásnou kolonádou, které tvoří městskou památkovou rezervaci. Centrem lázní je Vřídelní kolonáda a pramen Vřídlo tryskající až 12 m vysoko. Výjezd lanovkou na rozhlednu Diana nad Grandhotelem Pupp a prohlídka Motýlího domu. Osobní volno k návštěvě sklárny Moser, muzea Becherovky nebo celoročně otevřeného Vánočního domu na zámečku Doubí.
Návrat ve večerních hodinách.

Číslo zájezdu: 31CR533C

Česká republikaČeská republika
Délka zájezdu: 3 dny
Doprava: autokarem
Strava: snídaně
Ubytování: hotel
Cena od: 3 704
Původní cena od: 3 899
Sleva 5%: -195